Začiatkom júla vyberáme z pôdy aj cesnak sloní. Pestujeme ho ako ozimný paličiak, ale tvorí oveľa mohutnejšie rastliny ako bežné odrody cesnaku.
Ako napovedá jeho pomenovanie, hlávky narastú do úctyhodných rozmerov. Môžu vážiť štvrť až pol kilogramu. Chuť je jemnejšia, dobrá, viac ako ostré cesnaky pripomína pór.

Pestovanie slonieho cesnaku je podobné ako pri ozimných paličiakoch. Vyznačuje sa dobrým zdravotným stavom a prosperuje, keď je v pôde počas zimy dlhšie vystavený účinkom nízkych teplôt.
Niekedy už koncom septembra môžeme pozorovať, že podpučie je aktívne a pýta sa do zeme. Preto sadbu dávame do pôdy trochu skôr ako pri iných ozimných paličiakoch – najneskôr v októbri, aby sa do príchodu mrazov dobre zakorenil. Strúčiky sadíme do hĺbky 10 centimetrov.
Skoro v predjarí sa nad povrchom pôdy objavia lístky a rastlina rýchlo zmohutnie. Kvetenstvá vylamujeme v máji, len čo sa objavia, aby všetka sila šla do hlávok.
Po zbere – približne na prelome júna a júla – sušíme sloní cesnak na dobre vetranom tienistom mieste niekoľko dní až týždňov.
Na dĺžku skladovania vplývajú tri faktory – sucho, tma a chlad. Preto preň vyberieme dobre vetrané miesto v komore.