Obec Beckov je širšej verejnosti známa predovšetkým vďaka hradu, ktorý sa týči na 60-metrovom vápencovom bradle. Prírodovedci z celého Slovenska sem zas prichádzajú obdivovať prírodnú rezerváciu Beckovské skalice, ktorá patrí čo do biodiverzity medzi najväčšie skvosty Považia.
Vďačiť za to môžeme aj stáročiam citlivého obhospodarovania, na tradíciu ktorého nadväzuje Farma Beckov. Tá je dnes 100 % bio a môže byť príkladom pre mnohé podobné podniky na Slovensku. Aj preto si vyslúžila od odbornej komisie ocenenie Farma živá.
Novodobá história Farmy Beckov sa začala písať v roku 1993, keď došlo k rozdeleniu poľnohospodárskeho družstva Beckov-Kočovce na dva samostatné subjekty.
Ďalšia významná zmena nastala v roku 2011, keď na družstvo prišla rodina Kořínkovcov z Moravy. Navzdory vtedajším trendom začali znižovať chemizáciu hospodárenia a v priebehu siedmich rokov ju znížili na úplné minimum.
V roku 2016 preto začali pracovať s myšlienkou transformácie na ekologické hospodárenie. Prihlášku podali v roku 2020, do biorežimu prešla farma minulý rok.

500 hektárov, 300 kusov dobytka
Farma Beckov hospodári na 500 hektároch pôdy, na slovenské pomery teda ide o skôr stredne veľký podnik. Takmer všetka pôda leží v katastri Beckova, pričom väčšinu z nej predstavuje orná pôda.
Pestujú na nej hlavne štandardné plodiny, ako sú pšenica, ovos, kukurica, slnečnina, sója či bôb. Nevyhýbajú sa však ani pokusom s menej bežnými plodinami.