Sú to pôžitkárske chvíle, pri ktorých sa povetrie naplní neodolateľnou vôňou dymu a grilovaných dobrôt. Rozkúrite pahrebu, na rošt naukladáte to najlepšie čo máte a keď sa pod vekom začne ozývať sipot, prskanie a bublanie, viete že je všetko na dobrej ceste.
Nič nenaruší pokojnú atmosféru a pohodu, ak sa budete držať dôležitých detailov. Aj malá chyba v príprave môže spustiť lavínu mrzutostí. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré vás udržia v dobrej nálade a pomôžu vám vyčariť nezabudnuteľný zážitok.
Suroviny pripravte vopred
Dajte surovinám z chladničky čas na to aby sa zohriali na izbovú teplotu. Čím väčšie porcie sa chystáte grilovať, tým viac času budú potrebovať pred tepelnou úpravou na zahriatie. Môže to trvať i niekoľko hodín, takže neváhajte.
Na štruktúre záleží a tú najdokonalejšiu dosiahnete, ak bude žiara pahreby do mäsa prenikať čo najplynulejšie. Len tak sa stred stihne dokonale prepiecť skôr, ako zlatistý povrch stratí atraktívnu šťavnatosť. Grilovanie jednotlivých porcií mäsa je ako šprint, pri ktorom potrebujete dostať horúčosť do stredu čo najrýchlejšie.

Zelenina pri grilovaní na rošte neobhorí a neobschne, ak ju vopred prelejete horúcou vodou. Práve vďaka nej sa penová štruktúra dužiny zmení na šťavnatú. Otvorí cestu horúčosti k jadru bez toho, aby obsychala na papier.
Využite moc byliniek
Rozmarín, tymian, šalvia alebo dúška? Využite naplno svoj bylinkový záhon, aby ste grilovačke dodali ten správny šmrnc. Silice stredomorských byliniek mimoriadne dobre ladia s arómou dymu, takže nimi vôbec nemusíte šetriť.

Použite ich do marinád pri nakladaní surovín. Pridajte ich do čerstvo pripraveného pesta. A nezabudnite na ne ani pri príprave šalátov a nápojov. Možno sa vám na prvé prečítanie zdá, že nimi úplne prehlušíte všetko ostatné. Pravý opak je však pravdou.
Čím viac ich striháte a používate, tým rýchlejšie dorastajú. Bylinky sú úžasné a mali by ste spraviť všetko pre to, aby sa grilovacia sezóna točila okolo nich.