Regeneratívne poľné hospodárenie je spôsob, ktorým v spolupráci s prírodou pestujeme zdravé plodiny. Zároveň týmto spôsobom ozdravujeme pôdu a zabezpečujeme prosperitu všetkých živých bytostí v našom ekosystéme.
Pokiaľ zabezpečíme zdravú, živú pôdu dostatočným prísunom uhlíka, nepotrebujeme využívať minerálne hnojivá a dokážeme vďaka lepšej štruktúre pôdy a lepšiemu hospodáreniu so zrážkovou vodou v pôde v pôdnom profile zabezpečiť vyššiu úrodnosť, ako máme dnes.
Pre pôdnu biológiu je dôležité, aby mala čo najviac výživy a prísunu energie počas roka vo forme cukrov, ktoré tvoria rastliny cez proces fotosyntézy.
Preto je dnes zelené hnojenie najrealizovanejším a najefektívnejším spôsobom, ako doplniť uhlík do degradovaných pôd, kde sme prílišným prekyprovaním uhlík vypálili.

Dážďovky pracujú za nás
Dážďovky sa predierajú pôdou a vďaka svojim tráviacim šťavám vytvárajú takzvané koprolity, čo sú najvodostabilnejšie agregáty pôdy. Pôdu premiestňujú a stabilizujú jej štruktúru.

Póry, ktoré vzniknú po dážďovkách, fungujú ako vzduchotechnika a vodoinštalácia pôdneho profilu. Cez tieto póry sa veľmi rýchlo dokáže vymieňať pôdny vzduch a zasakovať zrážková voda. Zároveň tieto makropóry tvoria rýchle dopravné cesty pre korene rastlín a pre rôzne iné drobné živočíchy, ktoré v pôde žijú.