Farma Marca Lefebvra má rozlohu približne 200 hektárov a je spravovaná najmä agroekologickými postupmi. Jeho cieľom je udržiavať poľnohospodárske činnosti v súlade s biodiverzitou a zvyšovať pôdnu úrodnosť bez toho, aby sa znížili výnosy z úrody. V roku 1997 zastavil obrábanie pôdy a odvtedy neustále hľadá najlepšie poľnohospodárske postupy, medzi ktoré patrí aj agrolesníctvo.
Marc začal spochybňovať konvenčný model poľnohospodárstva v roku 1997, keď sa rozhodol zastaviť obrábanie pôdy, aby sa znížila deštrukcia a erózia pôdy. V roku 2000 sa zapojil do programu zameraného na dosiahnutie 80 % podielu pôdy pokrytej vegetáciou a začal vysádzať okolo svojej farmy stromy vo forme živých plotov.
Rozhodol sa tiež zastaviť výrobu cukrovej repy, pretože to bolo príliš škodlivé pre štruktúru pôdy. Vďaka programu s názvom AgricoBio, ktorý propagovala miestna inštitúcia ochrany prírody, odštartoval Marc svoje agrolesnícke projekty s jasným cieľom praktizovať produktívne agrolesníctvo.

Živé ploty a pásy kvetov
Farma začala s rekonštrukciou živých plotov od roku 2000 a v roku 2011 tu vysadili tri hektáre kvetinových pásov spolu s 2300 metrami živých plotov. Neskôr k farme pribudlo niekoľko lesných pozemkov s rozlohou 19,2 ha, línií stromov spojených s Marcovými plodinami.
Nakoniec v roku 2014 Marc vysadil 17,36 hektára výmladkových plantáží na výrobu drevnej biomasy a jej využitia na úpravu alebo kompost pôdy štiepaným drevom z konárov a vetiev stromov, štiepky na palivo a podobne.