Home office je trvalý trend. Vytvorením záhradného štúdia, pracovne či ateliéru pre prácu z domu prispejete k zlepšeniu životného prostredia a zároveň ušetríte nemalé prostriedky, vynakladané doposiaľ na každodenné cestovanie za prácou.
Zainvestujte do lepšej budúcnosti. Záleží iba na vašich očakávaniach, ako hlboko budete musieť jednorazovo siahnuť do vrecka a či sa zaobídete bez schvaľovania projektov.
Ak staviate pavilón vo dvore za domom, drží vás jediné obmedzenie, aby ste unikli výkresom architektov, okrúhlym pečiatkam, stavebným povoleniam a kolaudáciám. Musíte sa vmestiť do výmery 25 štvorcových metrov a pavilón nesmie byť vyšší ako päť metrov. Ak k nemu prináleží aj terasa, započítava sa do rozlohy.
Určite budete potrebovať aj elektrickú prípojku a internet, pre vyšší komfort zrejme aj vodovod či odpadové potrubie pre WC. Možno sa vám to teraz nezdá, ale ak raz zasadnete do pavilónu, už z neho nechcete odchádzať pre jednu kávičku či inú drobnosť.
Bez betónu
Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek druh pavilónu, drevostavba je najlepšou voľbou. Uchováte prirodzený ráz záhradky, zachováte pôdu neporušenú pre ďalšie generácie bez stavebnej záťaže a aj prípadné úpravy v budúcnosti budú oveľa jednoduchšie.

Najšikovnejšie je stavbu osadiť na zemné skrutky. Bez hĺbenia základov a betónovania zvládnete ich osadenie za niekoľko hodín bez toho, aby ste do dvora museli naviezť betónovaciu zmes.