Hrušov, Brdárka, Prenčov sa v posledných rokoch stali kultovými miestami rozširujúceho sa spoločenstva permakultúrne uvažujúcich ľudí. Jednou z hlavných myšlienok je, aby lektormi boli ľudia prírodne hospodáriaci a aktívne gazdujúci.
Škola permakultúry je spoločný projekt viacerých občianskych združení, ktoré sa venujú uvedomelému životu, permakultúre a vzdelávaniu v teoretickej, ale aj praktickej rovine. Združenia spája snaha šíriť myšlienku permakultúry medzi ľudí.
Organizujú rôzne semináre, vzdelávacie kurzy, praktické ukážky. Propagujú miestnych farmárov a výrobcov domácich potravín. Jeden príklad za všetky: Ľubica Zolcerová z Hrušova pečie chlieb, chová včely a venuje sa množstvu príbuzných aktivít.
Zakladateľkou Školy permakultúry je Patricia Pavlovská, diplomovaná permakultúrna dizajnérka, ktorá je vedúcou osobnosťou permakultúry na Slovensku. Spolu s manželom Martinom organizujú kurzy na svojej farme v Hrušove.
Škola permakultúry však zastrešuje i ďalšie zaujímavé lokality a ľudí z okolia Brdárky, Prenčova a príbuzných lokalít. Stačí si len vybrať z bohatej ponuky kurzov.

Zážitkové, teda zapamätateľné
Na zážitkovej, teda zapamätateľnej výučbe sa zakladá Permakultúrny dizajn – obsahovo i časovo najrozsiahlejší kurz Školy permakultúry. Určený je pre všetkých, ktorí túžia navrhnúť si permakultúrnu záhradu alebo navrhovať takéto záhrady pre iných.
Rozdelený je do vyučovacích blokov, ktoré trvajú od piatka do nedele. Koná sa v Prenčove alebo na Brdárke. Účastníci majú zabezpečenú zdravú stravu aj ubytovanie.