Popicháte sa občas pri prechádzke na tŕnitom hlohu? Bojujete za záhradou s bujnými mirabelkami? Rastú pri potoku trnky? Že ste ešte neskúsili na ne vrúbľovať? Opäť máte možnosť.
Štepenie je remeselná zručnosť. Čím viac štepov prejde rukami, tým je práca jednoduchšia a presnejšia, samozrejmejšia. Kým pri prvých štepoch sa ruky potrápia, pozornosť je krajne vypätá a na čele sa objaví i kropaj potu, pri stom či tisícom zaštepení už ruky vykonávajú pohyby celkom samostatne a ochotne.
Hlohu je všade dosť

Hlohu je príbuzná veľmi stará kultúrna drevina, dnes takmer zabudnutá. Mišpuľa. Na hlohovom podpníku sa jej darí veľmi dobre, literatúra tvrdí, že plody sú pri použití hlohu najchutnejšie a stromy dorastajú do pekných rozmerov i dlhovekosti.
Okrem mišpúľ môžete na hloh vrúbľovať aj veľkoplodé hlohy, ktoré sú chutným ovocím, blahodarne vplývajú na srdcovo-cievny systém a stromy sú veľmi dekoratívne.
Na výber máte niekoľko druhov: hloh veľkoplodý (Crataegus pinnatifida), hloh bodkovaný (Crataegus punctata), hloh východný (Crataegus orientalis var. Pojarkovae).